Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

1. Przyjazny Park Kultury i Wypoczynku - etap I - budowa fontanny
Anna Grzybińska

Lokalizacja
nr działki 429 obręb 13

Koszt zadania
493 300,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania proponuje się zastąpienie aktualnie funkcjonującej fontanny w PKiW od strony ulicy Drewnianej nową fontanną posadzkową typu Dry Plaza. Do tego odpowiednie zagospodarowanie terenu wraz elementami małej architektury. Fontanna posadzkowa wraz oświetleniem LED stanie się wielką atrakcją PKiW i przyciągnie do niego nowych korzystających. Będzie elementem, który uatrakcyjni przestrzeń zarówno w dzień jak i po zmroku.
Uzasadnienie
Aktualna fontanna zastąpiła działający tam przez wiele lat basen miejski. W okresie letnim jest centralnym punktem PKiW oraz jedynym miejscem gdzie można zaznać ochłody czy orzeźwienia w trakcie ciepłych dni. Niestety fontanna nieckowa często jest zabrudzona, woda w niej szybko "gnije" nie spełnia swojej funkcji. Bardziej odstrasza od korzystania z PKiW niż zachęca. Teren wokół jest często zabrudzony, w ławki szczebelkowe, które tam funkcjonują wpadają ciągle nowe warstwy śmieci, których nie można usunąć. Położenie w zagłębieniu też nie sprzyja korzystaniu z tej infrastruktury, dzieci są niewidoczne dla opiekunów, w niecce nie ma swobodnej cyrkulacji powietrza i w gorące mało kto z niej korzysta.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
Prace ziemne i wykończeniowe m2 550 147 600,00 zł
Budowa wraz z pełnym wyposażeniem i montażem fontanny typu Dry Plaza wraz z oświetleniem na ok. 20-24 dysze sztuka 1 295 200,00 zł
Projekt budowlany wraz z aranżacją przestrzeni sztuka 1 10 000,00 zł
Elementy małej architektury sztuka 15 40 000,00 zł
493 300,00 zł