Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

8. Budowa parkingu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10
Alina Jasiocha

Lokalizacja
Parking powstanie przy ul. Orląt Lwowskich, działka 254/2, obręb 10

Koszt zadania
290 500,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania wykonanych zostanie 20 miejsc parkingowych z możliwością bezpiecznego poruszania się w strefie parkowania. Parking ogrodzony płotem z bramką, którą bezpiecznie będzie można dojść do chodnika szkoły. Plac zostanie utwardzony i wyrysowane będą miejsca parkingowe.
Uzasadnienie
Celem powstania parkingu jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci przywożonych codziennie do szkoły. Obecnie dzieci przywożone wysiadają na terenie parkingu Biedronki, co powoduje dla nich duże zagrożenie. W porannych godzinach parking przeżywa prawdziwe oblężenie. Duży ruch samochodów, pośpiech kierowców, nieostrożność przechodzących obok dzieci to wszystko sprawia, że jest niebezpiecznie. Powstanie parkingu na nieużytkach obok szkoły rozwiąże ten problem. Dodatkowo zadanie to powinno być zrealizowane, ponieważ parking, który powstanie będzie ogólnodostępny również dla mieszkańców okolicznych wieżowców, przy ul. Orląt Lwowskich. Zgłoszone zadanie poprawi jakość i komfort przywożonych do szkoły dzieci i rozwiąże problem parkowania samochodów dla okolicznych mieszkańców.
Załączniki
  1. wyrys z mapy ewidencyjnej ..jpg
  2. wyrys z mapy ewidencyjnej.jpg
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
roboty budowlane (roboty ziemne, podbudowa, nawierzchnia, wyznaczenie miejsc, wjazdy, wyjazdy, ogrodzenie i inne) usługa 1 270 000,00 zł
projekt zagospodarowania terenu usługa 1 20 000,00 zł
290 500,00 zł