Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

23. CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE Z AKADEMIĄ
Iwona Zdybał

Lokalizacja
realizacja Słupsk, Madalińskiego 4, teren zadania - miasto Słupsk

Koszt zadania
22 500,00 zł

Opis zadania
„Czwartki Lekkoatletyczne“ weszły już na stałe do kalendarza ogólnopolskich imprez lekkoatletycznych. Akademia w październiku 2017 r. rozpoczęła w Słupsku eliminacje do finału XXIV edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody odbywają się na obiektach sportowych SOSiR przy ul. Madalińskiego w Słupsku. W poprzednim roku byliśmy głównymi organizatorami XXIII edycji i dlatego też mając na uwadze dobro słupskiej lekkiej atletyki a przede wszystkim umożliwiając dzieciom starty w tak dużej imprezie masowej planujemy realizację tego projektu. Podczas każdych zawodów uczestnicy mogą startować w dwóch konkurencjach spośród 6: bieg na 60 m, 300 m, 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy, skok wzwyż i w dal oraz rzut piłeczką palantową (jednej biegowej i jednej technicznej). W ciągu całej edycji uczestnicy zbierają punkty. Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Ponadto prowadzona jest punktacja dla nauczycieli. Zwycięzcy klasyfikacji końcowej Grand Prix, którzy spełnią wymogi Regulaminu ogólnopolskiego, mogą brać udział w czerwcowych Finałach Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Łodzi. Mogą wtedy startować w jednej konkurencji (biegowej lub technicznej). Nie może to jednak być konkurencja, w której nie wystartowali w finale miejskim. Ogólnopolski Finał zawodów jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie, trwa 2 dni i bierze w niej corocznie udział kilka tysięcy dzieci z całej Polski. Uczestniczą w niej przedstawiciele 80 miast i miasteczek Polski, a bierze udział grupa najlepszych, wyłoniona spośród ponad 100 tys. 11,12,13 letnich dziewcząt i chłopców. Zawody te są uważane za nieoficjalne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Zwycięzcy Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA biorą udział w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, w którym startują także reprezentacje Czech, Litwy, Estonii, Słowacji, Węgier, Ukrainy. Miejscem realizacji zdania będzie stadion lekkoatletyczny i hala lekkoatletyczna przy ulicy Madalińskiego w Słupku, wykorzystany zostanie profesjonalny sprzęt.
Uzasadnienie
Podstawowym celem organizacji Czwartków LA w Słupsku jest: -Promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania rezultatów sportowych. -Stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci. -Wyzwalanie aktywności ruchowej przez zabawę i współzawodnictwo oparte na naturalnej potrzebie ruchu. -Propagowanie lekkiej atletyki jej charakterystyki oraz zapoznanie z przepisami podstawowych konkurencji lekkoatletycznych. -Upowszechnianie rywalizacji „fair play” we współzawodnictwie sportowym. -Wdrożenie do samodzielnego, świadomego i dobrowolnego udziału w różnych formach ruchowych prowadzących do troski o swoje ciało i zdrowie. -Stworzenie propozycji dla szkół zagospodarowania czwartej godziny wychowania fizycznego w szkołach. - Wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach sportowych. - Promocja miasta Słupska. Drugim głównym celem zadania jest umożliwienie najlepszym rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim i zajęcie jak najwyższych miejsc w największej ogólnopolskiej imprezie lekkoatletycznej w tej kategorii wiekowej w Polsce, plusem realizacji tego zadania jest Promocja miasta Słupska przez sport najmłodszych. Realizacja tego zadania będzie odpowiedzią na sukcesywnie wzrastającą popularność lekkiej atletyki w Słupsku oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w poprawę swojej aktywności fizycznej. W związku z tym, że oferta skierowana jest do wszystkich słupszczan dzieci do zawodów będą mogli zgłaszać nie tylko nauczyciele ale przede wszystkim rodzice. Zwiększy to także więzi rodzinne - rodzice aktywni kibice.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Przygotowanie obiektu i obsługa techniczna godzina 12 1 200,00 zł
Zakup dyplomów i medali dla uczestników sztuka 108 1 080,00 zł
Zakup pucharów dla trzech najlepszych nauczycieli i trzech najlepszych szkół sztuka 6 360,00 zł
Wynagrodzenie nauczycieli – opiekunów podczas finału ogólnopolskiego. osoba 4 1 200,00 zł
Opłata wpisowego finał ogólnopolski osoba 35 1 400,00 zł
Ubezpieczenie uczestników finału polisa 1 200,00 zł
Napoje dla uczestników - edycja wiosenna i jesienna sztuka 500 500,00 zł
Zakup koszulek na finał ogólnopolski dla zawodników i opiekunów wraz z wykonaniem nadruku dla właściwej promocji miasta sztuka 35 1 400,00 zł
Wynajem stadionu i hali na zawody godzina 24 360,00 zł
Wynagrodzenia sędziów (9 czwartków x 10 osób) osoba 90 6 300,00 zł
Obsługa informatyczna zawodów osoba 1 900,00 zł
Spiker zawodów (9 czwartków x 1 osoba) osoba 9 900,00 zł
Obsługa medyczna zawodów osoba 9 900,00 zł
Obsługa projektu osoba 1 1 200,00 zł
Zakup koszulek dla wszystkich uczestników Czwartków Lekkoatletycznych ( 115 sztuk x 40,00) sztuka 115 4 600,00 zł
22 500,00 zł