Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

35. W trosce o dzikie zwierzęta - bezpłatna pomoc lekarsko-weterynaryjna dla dzikich zwierząt (edycja II)
Edyta Pudzianowska

Lokalizacja
Całe miasto Słupsk

Koszt zadania
40 000,00 zł

Opis zadania
Zwierzęta będą przynoszone przez mieszkańców Słupska do wskazanego punktu - przychodni weterynaryjnej. W ramach zadania zostaną pokryte koszty opieki lekarsko - weterynaryjnej, koszty rehabilitacji, opieki oraz koszty utrzymania zwierząt do momentu przywrócenia ich do życia na wolności.
Uzasadnienie
Celem zadania jest wyeliminowanie problemu z jakim boryka się mieszkaniec miasta Słupska w przypadku znalezienia rannego, chorego czy osieroconego dzikiego zwierzęcia, które wymaga pomocy ze strony człowieka. Słupszczanie nie będą musieli się zastanawiać co zrobić, gdzie oddać i ile będzie trzeba zapłacić w lecznicy weterynaryjnej za udzielenie pierwszej pomocy, leczenie lub operację takiego zwierzęcia. Kontynuacja i realizacja tego zadnia rozwiązałaby ten problem. Wielu mieszkańców chce pomóc widząc ranne, chore czy osierocone zwierzę. Ale w momencie gdy zwierzę zostanie zabrane z miejsca znalezienia czy miejsca wypadku okazuje się, że jest problem. Nikt nie chce przyjąć dzikich zwierząt, a mieszkaniec naszego miasta zostaje z kłopotem sam. Musi szukać przychodni lub lecznicy weterynaryjnej, która przyjmie takie zwierzę, a do tego pokryć koszty opieki weterynaryjnej, a to tylko dlatego, że nie chciał pozostawić potrzebującego pomocy zwierzęcia. Miasto Słupsk jest jednym z nielicznych miast w Polsce gdzie nie ma takich bezpłatnych punktów opieki lekarsko-weterynaryjnej dla wymagających pomocy i opieki dzikich zwierząt. Często mieszkańcy szukają pomocy w instytucjach, a zostają odsyłani od jednej do drugiej i w sumie to nikt nie chce pomóc, a zwierzę które wymagało natychmiastowej pomocy kona, takie sytuacje bardzo często dotyczą zwierząt będących pod ścisłą ochroną gatunkową. Dzięki realizacji tego zadania mieszkaniec Słupska będzie miał do dyspozycji bezpłatny punkt - przychodnię weterynaryjną w której może pozostawić zwierzę, któremu zostanie udzielona pomoc przez lekarzy weterynarii. Po udzieleniu pierwszej pomocy w przychodni weterynaryjną zwierzęta zostaną przekazane przez lekarzy weterynarii do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w celu dalszego leczenia, rehabilitacji, opieki i przystosowania do powrotu do środowiska naturalnego.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Koszty opieki lekarsko-weterynaryjnej 20 000,00 zł
Koszty rehabilitacji, opieki i utrzymania zwierząt do momentu wypuszczenia na wolność 20 000,00 zł
40 000,00 zł