Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

WILD ANIMAL PATROL - PATROL INTERWENCYJNY DO SPRAW DZIKICH ZWIERZĄT
EDYTA

Lokalizacja
CAŁE MIASTO SŁUPSK

Koszt zadania
40 000,00 zł

Opis zadania
W RAMACH ZADANIA ZOSTAŁBY URUCHOMIONY PATROL INTERWENCYJNY DO SPRAW DZIKICH ZWIERZĄT - WILD ANIMAL PATROL. ZADANIEM PATROLU BYŁOBY REAGOWANIE NA PRZYJĘTE ZGŁOSZENIA TELEFONICZNE OD MIESZKAŃCÓW SŁUPSKA (OSOBY STARSZE, MŁODOCIANE, NIEPEŁNOSPRAWNE, NIE POSIADAJĄCE ŚRODKA TRANSPORTU) O ZDARZENIACH DOTYCZĄCYCH RANNYCH, CHORYCH LUB OSIEROCONYCH ZWIERZĄT, PRZYJAZD DO MIESZKAŃCA I WYMAGAJĄCEGO POMOCY ZWIERZĘCIA, ZABRANIE I PRZETRANSPORTOWANIE DO LEKARZA WETERYNARII Z KTÓRYM MIASTO SŁUPSK MA PODPISANĄ UMOWĘ ORAZ TRANSPORT DO OŚRODKA REHABILITACJI DZIKICH ZWIERZĄT W CELU DALSZEGO LECZENIA, OPIEKI, REHABILITACJI I PRZYSTOSOWANIA DO POWROTU NA WOLNOŚĆ. ZADANIEM PATROLU DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW MIASTA SŁUPSKA BYŁOBY PRZECIWDZIAŁANIE NISZCZENIU ŚRODOWISKA NATURALNEGO, GŁÓWNIE INCYDENTÓW ZWIĄZANYCH Z NISZCZENIEM NATURALNYCH SIEDLISK DZIKO ŻYJĄCYCH ZWIERZĄT, A TAKŻE INTERWENCJE W PRZYPADKU AKTÓW PRZEMOCY I OKRUCIEŃSTWA WOBEC TYCH ZWIERZĄT. W PRZYPADKU INTERWENCJI DOTYCZĄCYCH DZIKÓW I JELENIOWATYCH POMOC W POWIADOMIENIU ODPOWIEDNICH SŁUŻB I ASYSTA NA MIEJSCU ZDARZENIA, A W SYTUACJI GDY ZWIERZĘ BĘDZIE MIAŁO SZANSE NA PRZEŻYCIE I REHABILITACJĘ ZOSTANIE PRZETRANSPORTOWANE DO LEKARZA WETERYNARII, A POTEM DO OŚRODKA. PRZEZNACZONE ŚRODKI FINANSOWE NA ZADANIE ZOSTAŁYBY WYKORZYSTANE NA PRZYSTOSOWANIE SAMOCHODU DO TRANSPORTU ZWIERZĄT W KLATKI TRANSPORTOWE, ZAKUP PROFESJONALNEGO SPRZĘTU DO ODŁOWU RANNYCH I CHORYCH DZIKICH ZWIERZĄT, PALIWO I EKSPLOATACJĘ SAMOCHODU WYKORZYSTYWANEGO DO PATROLU ORAZ KOSZTY WYNAGRODZENIA OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ INTERWENCJAMI W RAMACH PATROLU.
Uzasadnienie
CELEM ZADANIA JEST WYELIMINOWANIE PROBLEMU NA JAKI NAPOTYKA SIĘ MIESZKANIEC SŁUPSKA W PRZYPADKU ZDARZENIA INCYDENTALNEGO DOTYCZĄCEGO DZIKICH ZWIERZĄT RANNYCH, CHORYCH I OSIEROCONYCH. OSOBY NIE MOBILNE, MŁODOCIANE, STASZE I NIEPEŁNOSPRAWNE NIE SĄ W STANIE DOWIEŹĆ ZWIERZĘCIA WYMAGAJĄCEGO POMOCY WETERYNARYJNEJ DO LECZNICY. REALIZACJA TEGO ZADANIA MA POMÓC WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM SŁUPSKA W SYTUACJACH W KTÓRYCH SĄ ŁAMANE PRZEPISY DOTYCZĄCE OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO TYCH ZWIERZĄT, ICH SIEDLISK I PRAW. WIELU MIESZKAŃCÓW CHCE POMÓC I REAGUJE NA TAKIE SYTUACJE. MIASTO SŁUPSK JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH MIAST W POLSCE, W KTÓRYM NIE MA PATROLÓW INTERWENCYJNYCH DO SPRAW DZIKICH ZWIERZĄT ORAZ OCHRONY ICH NATURALNYCH SIEDLISK. CZĘSTO MIESZKAŃCY NIE WIEDZĄ DO KOGO ZGŁOSIĆ SIĘ Z PROBLEMEM, INNI SZUKAJĄ POMOCY W INSTYTUCJACH, A TU SA ODSYŁANI OD JEDNEJ DO DRUGIEJ I Z PROBLEMEM ZOSTAJĄ SAMI, A ZWIERZĘ, KTÓRE WYMAGAŁO NATYCHMIASTOWEJ POMOCY KONA, NISZCZONE SĄ GNIAZDA Z PISKLĘTAMI, WYPALANE TRAWY, SPRAWCY PRZEMOCY WOBEC DZIKICH ZWIERZĄT POZOSTAJĄ BEZKARNI. REALIZACJA ZADANIA WPŁYNIE POZYTYWNIE ZARÓWNO NA MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA, JAK I NA DOBROSTAN ZWIERZĄT MIESZKAJĄCYCH WOKÓŁ NASZYCH SIEDLISK.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
CHWYTAK TELESKOPOWY DO ODŁOWU ZWIERZĄT 1,8M 1 SZT. 800,00 zł
CHWYTAK PRZECIWUDUSZENIOWY 1,5M 1 SZT. 435,00 zł
KLATKI TRANSPORTOWE DLA PTAKÓW 2 SZT. 360,00 zł
NOSZE PŁACHTOWE WETERYNARYJNE 1 SZT. 220,00 zł
KLATKI TRANSPORTOWE DLA ZWIERZĄT SAMOCHODOWE 5 SZT. 3 000,00 zł
SIATKA DO ODŁOWU ZWIERZĄT Z OBCIĄŻENIEM 1 SZT. 450,00 zł
RĘKAWICE OCHRONNE WETERYNARYJNE 1 PARA 130,00 zł
RĘKAWICE OCHRONNE KEVLAROWE DLA AGRESYWNYCH ZWIERZĄT 1 PARA 510,00 zł
KOSZTY EKSPLOATACJI SAMOCHODU (PALIWO ITP.) 4 000,00 zł
KOSZTY WYNAGRODZENIA OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ INTERWENCJAMI W RAMACH PATROLU 30 095,00 zł
40 000,00 zł