Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

24. XX Dzień Europejczyka - Festiwal Europejski
Jacek Borucki

Lokalizacja
ul. Stefana Starzyńskiego 6, 76-200 Słupsk, nr działki 528/9

Koszt zadania
39 970,00 zł

Opis zadania
W ramach realizacji projektu XX Dzień Europejczyka chcemy zorganizować prawdziwy europejski festiwal, jednoczący przedstawicieli europejskich krajów, dlatego pragniemy zaprosić dwie uczniowskie grupy z zaprzyjaźnionych szkół, z którymi współpracujemy w ramach projektu Erasmus +. Zespoły z Hiszpanii oraz Czech przyjechałyby w składzie - dziesięcioro uczniów wraz z dwoma opiekunami dla każdej grupy. Uczniowie ci mieliby przygotować krótki występ artystyczny, ukazujący kulturę i tradycję swoich krajów. W związku z tym, że przy naszej szkole prowadzona jest również nauka języka ukraińskiego "Witrohon" i chóru „Dżereło” z Białego Boru.Występy planujemy w sali Teatru Nowego przy ul. Jana Pawła II, następnie przejście wesołym, barwnym korowodem na teren przy Szkole Podstawowej nr 6 i realizację drugiej części Dnia Europejczyka, czyli: tematyczne kiermasze przygotowane przez naszych uczniów poświęcone poszczególnym krajom Europy, przeprowadzenie gry plenerowej w najważniejszych punktach miasta dla klubów europejskich i chętnych gości, prezentacje naszych uczniów dotyczące tradycji ojczystego kraju oraz występy wokalne. Do przeprowadzenia imprezy potrzebne jest właściwe nagłośnienie, stąd konieczność zakupu statywów mikrofonowych oraz zestawu mikrofonów bezprzewodowych. Kontynuację tego europejskiego święta organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 zorganizujemy dla naszych gości w Muzeum Pomorza Środkowego oraz edukacyjnym wyjeździe do Ustki. Chcielibyśmy, aby nasi zacni goście z Hiszpanii oraz Czech wrócili do swoich szkół z pamiątkami z miastem w roli głównej, na które niezbędne są odpowiednie fundusze. Konieczny jest również zakup nagród dla zwycięzców w grze plenerowej, reklamującej nasze miasto – Słupsk.
Uzasadnienie
Dzień Europejczyka organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 stał się już częścią tradycji lokalnej. Uczniowie, dzięki jego organizacji, lepiej poznają kulturę krajůw Unii Europejskiej, natomiast okoliczni mieszkańcy coraz chętniej, przy okazji tego święta, zaglądają do naszej szkoły. To święto, które jednoczy całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 i okolicznych mieszkańców. Współpraca, którą nawiązaliśmy w ramach projektu Erasmus + oraz fakt dwudziestolecia imprezy, jest doskonałą okazją do poszerzenia jego formuły i uczynienia z niego międzynarodowego minifestiwalu. To swoistego rodzaju urozmaicenie kulturowe dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Podróż gości z Hiszpanii oraz Czech sztuka 24 24 000,00 zł
Zakwaterowanie sztuka 24 6 000,00 zł
Wynajem pawilonów wystawienniczych sztuka 2 1 000,00 zł
Podróż zespołów folklorystycznych z Białego Boru 1 000,00 zł
Wynajem sali teatralnej 1 830,00 zł
Wizyta gości w Muzeum Pomorza Środkowego sztuka 24 240,00 zł
Wycieczka gości z Czech i Hiszpanii do Ustki 500,00 zł
Zakup upominków i nagród 1 500,00 zł
Organizacja gry plenerowej - materiały, wydruki, nagrody 400,00 zł
Zakup statywów do mikrofonów, sztuka 3 300,00 zł
Zakup zestawu bezprzewodowych mikrofonów scenicznych komplet 1 1 200,00 zł
Zakup strojów ludowych szt 10 2 000,00 zł
39 970,00 zł