Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

27. „Hip Hop w Teatrze" - Ogólnopolski Festiwal Tańca Street Dance III edycja
Marcin Bilenda

Lokalizacja
Całe miasto

Koszt zadania
40 000,00 zł

Opis zadania
"Hip Hop w Teatrze" - Ogólnopolski Festiwal Tańca Street Dance ma na celu propagowanie tego rodzaju tańca wśród słupszczan i zainteresowanie szerszego grona odbiorców takim sposobem wyrażania siebie i spędzania wolnego czasu. Pierwsze dwie edycje zakończyły się dużym sukcesem. Festiwal, dzięki udziałowi w nim tancerzy z całej Polski, stał się szybko rozpoznawalny w całym świecie tanecznym. Sukcesem jest również bardzo duże zainteresowanie słupskiej publiczności (na drugą edycję bilety rozeszły się w trzy dni). Festiwal trwać będzie 2 dni (sobota i niedziela), będą w nim uczestniczyć najlepsi tancerze z całej Polski, którzy wcześniej zgłoszą swój udział. Specjalnie na tę imprezę przygotują spektakle taneczne, które będzie można zobaczyć na scenie filharmonii Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku. Słupszczanie będą mogli przekonać się jak wygląda Street dance na najwyższym poziomie. Wstęp będzie bezpłatny. W Festiwalu wezmą udział również słupscy tancerze, którzy od kilku lat znajdują się w czołówce polskiej sceny Street Dance. Jurorami festiwalu będą znani tancerze i choreografowie w tej dziedzinie w Polsce (3 sędziów). W ramach imprezy przewidziane są warsztaty z jurorami. W warsztatach będą mogli wziąć udział uczestnicy festiwalu oraz wszystkie osoby zainteresowane z miasta Słupska. Cała impreza wpłynie niewątpliwie na popularyzacje tego rodzaju tańca wśród mieszkańców Słupska. Dodatkowo przeprowadzony będzie panel dyskusyjny na temat kultury hip hop z uwzględnieniem tańca, na który zaproszeni będą ludzie propagujący tę kulturę. W dyskusji będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta. Całość przedsięwzięcia obsługiwać będą młodzi wolontariusze, wcześniej pozyskani do projektu i odpowiednio przeszkoleni.
Uzasadnienie
W naszym mieście mało imprez kulturalnych skierowanych jest do młodzieży. Kultura Hip Hop oraz taniec Street Dance najbardziej oddziałuje na młodych ludzi, a jednocześnie zdobywa coraz więcej zwolenników wśród dorosłych. Stworzenie imprezy – „Hip Hop w Teatrze" - Ogólnopolski Festiwal Tańca Street Dance, doskonale wypełnia lukę wśród wydarzeń artystycznych Słupska. Przeniesienie tańca ulicznego na deski teatru jest nowatorskim sposobem w Polsce, na dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców. W krajach Europy Zachodniej tego rodzaju przedsięwzięcia sprawdzają się doskonale, a i w Polsce - dzięki naszemu Festiwalowi zwiększa się zapotrzebowanie na tego typu działalność artystyczną. Impreza składać będzie się również z innych wydarzeń. Warsztatów tanecznych – dla zainteresowanych tańcem Street Dance. Panelu dyskusyjnego przybliżającego publiczności kulturę Hip hop oraz wpisujący się w nią taniec. Jednym z równie ważnych aspektów tego przedsięwzięcia będzie bezpośrednie zaangażowanie w każde z tych wydarzeń grup słupskiej młodzieży, jako realizatorów i wykonawców. W projekcie tym na etapie przygotowania, wdrażania oraz samej obsługi będą brali udział młodzi ludzie, którzy chcą działać. Jest to bardzo ważne, gdyż taka postawa daje przykład innym.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Wynajem Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku usługa 1 8 000,00 zł
Honorarium jurorów, noclegi, wyżywienie (3 jurorów) osobodzień 6 6 000,00 zł
Obsługa techniczna - światło i nagłośnienie usługa 1 5 000,00 zł
Warsztaty z jurorami festiwalu godzina 1,5x3 750,00 zł
Nagrody dla zwycięzców sztuki 6 10 000,00 zł
Dokumentacja fotograficzna festiwalu usługa 1 1 500,00 zł
Produkcja filmu festiwalowego usługa 1 1 000,00 zł
Projekty, wydruk dyplomów, plakatów, banerów, reklama. usługa 1 2 000,00 zł
Wynajem sali na warsztaty taneczne z jurorami godzina 4,5 450,00 zł
Konferansjer usługa 1 1 500,00 zł
Obsługa księgowa usługa 1 300,00 zł
Afterparty dla uczestników festiwalu (wynajem klubu, dj, obsługa) usługa 1 2 000,00 zł
Wyżywienie dla wolontariuszy – obsługi festiwalu (20 osób/2 dni) osoba 150 1 500,00 zł
40 000,00 zł