Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

4. Zagospodarowanie terenu Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku.
Dorota Sykuła

Lokalizacja
Teren boiska Szkoły Podstawowej nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku – działka 155/11

Koszt zadania
500 000,00 zł

Opis zadania
Opis zadania: Projekt zakłada budowę bieżni sportowej złożonej z 4 torów o długości 120metrów każdy oraz rozbieżnię wraz z zeskocznią do skoku w dal. Oprócz tego będzie zbudowana siłownia zewnętrzna. Strefa sportowo – rekreacyjna przy Szkole Podstawowej nr8 stworzy możliwość integracji lokalnej i szkolnej poprzez swoją ogólnodostępność i przyjazny charakter.
Uzasadnienie
W związku z lokalizacją szkoły w części miasta, w której istnieją ograniczone możliwości tworzenia wielkopowierzchniowych stref zielonych, stworzenie takiego miejsca jest uzasadnione i niezwykle potrzebne. Strefa sportowo – rekreacyjna przy Szkole Podstawowej nr8 stworzy możliwość integracji lokalnej i szkolnej poprzez swoją ogólnodostępność i przyjazny charakter. Dodatkowym atutem są szeroko rozumiane walory edukacyjne, wynikające z charakteru planowanej infrastruktury. Miasteczko ruchu drogowego stanie się miejscem, w którym dzieci i młodzież będzie mogła wziąć udział w symulacjach wielu sytuacji spotykanych na drodze. Miejsce będzie wykorzystywane do prowadzenia konkursów i zawodów rowerowych związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego w rozgrywkach międzyszkolnych. Ogólnodostępna siłownia zlokalizowana na świeżym powietrzu zapewni uczniom, rodzicom, oraz mieszkańcom osiedla możliwość bezpłatnego zadbania o swoje zdrowie i kondycje fizyczną, co po części może wyeliminuje różnice ekonomiczne, ograniczające korzystanie z tego typu urządzeń. Nowa bieżnia oraz rozbieg do skoku w dal pozwolą na rozwinięcie i doskonalenie umiejętności lekkoatletycznych dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Wskażą również nowe możliwości do pokazania młodzieży pozytywnych stron aktywności fizycznej. Cała infrastruktura sportowa, stanie się miejscem, gdzie będą organizowane zawody sportowe oraz imprezy związane ze sportem. Stworzenie wyżej wymienionej infrastruktury ściśle koresponduje z rosnącymi potrzebami społeczności lokalnej i szkolnej dotyczącymi zaspakajaniu potrzeb wypoczynku na świeżym powietrzu, rekreacji, edukacji oraz integracji i zapewnia możliwość ich realizacji w najbliższym otoczeniu.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
Budowa bieżni prostej o nawierzchni syntetycznej ( 4 tory po 120 metrów ) 330 000,00 zł
Budowa siłowni zewnętrznej ( 7 urządzeń) 99 500,00 zł
Skocznia do skoku w dal wraz z rozbieżnią 40 000,00 zł
Opracowanie projektu budowlanego 30 000,00 zł
500 000,00 zł