Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

31. Strefa Ruchu 2019 VII Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca
Joanna Jusianiec

Lokalizacja
Całe Miasto

Koszt zadania
35 600,00 zł

Opis zadania
Realizacja zadania obejmie organizację i realizację VII Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca, który w 2019 roku odbędzie się pod nazwą „Strefa Ruchu 2019”. Nazwa ta nawiązuje do dwóch innych festiwali, które odbywać się będą w innych miastach Polski (Toruń i Zielona Góra). Dzięki temu słupska impreza wejdzie w skład większego, ogólnopolskiego projektu, co przyczyni się do zwiększenia jej prestiżu. W festiwalu wezmą udział amatorskie zespoły z całej Polski, wielokrotnie nagradzane na scenach polskich i zagranicznych, m.in. z Zielonej Góry, Bydgoszczy, Krakowa, Torunia, Poznania. Zaprosimy też grupę taneczną z Niemiec lub Czech. Po raz drugi udział w festiwalu wezmą zagraniczni goście. Festiwal trwać będzie cztery dni, a towarzyszyć mu będą warsztaty teatru i tańca poprowadzone przez zaproszonych gości. Każdy dzień festiwalu zakończony będzie koncertem zaproszonego zespołu muzycznego. Imprezami towarzyszącymi będą wystawy: fotograficzna i graficzna. Festiwal odbędzie się w kwietniu 2019 r. w Ośrodku Teatralnym Rondo Słupskiego Ośrodka Kultury, w klubie Antrakt i klubokawiarni Domówka. Podsumowaniem festiwalu będzie katalog wraz z płyta DVD z nagraniami poszczególnych pokazów. Zostanie on rozesłany do wszystkim uczestników festiwalu,. Taneczno-muzyczna impreza skierowana jest do wszystkich mieszkańców Słupska, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Spektakle taneczne oraz koncerty odbywać się będą w miejskich ośrodkach kultury. Festiwal będzie rozreklamowany przez lokalne media (radio, prasa, TV), portale społecznościowe (fun page na Facebooku) oraz plakaty i bilbordy. W ten sposób dotrzemy do różnych grup społecznych i wiekowych zamieszkujących nasze miasto. Zadanie ma charakter artystycznej edukacji, gdyż pozwala słupskiej społeczności na obcowanie ze sztuka tańca, która nie ma stałej sceny w naszym mieście. Promocja zadania - przygotujemy plakaty i banery, które rozwiesimy w najczęściej odwiedzanych przez słupszczan miejscach, m.in. centra handlowe, szkoły ponadgimnazjalne. Nawiążemy współpracę ze słupskimi mediami (patronatem medialnym obejmie festiwal m.in. Informator Słupski), które będą informować o festiwalu. Na Facebooku utworzymy utworzenie funpage na którym na bieżąco będziemy informować o rekrutacji na warsztaty, godzinach pokazów konkursowych i mistrzowskich, koncertów, o wystawach. Zorganizujemy specjalne spotkanie z młodzieżą studencką na terenie Akademii Pomorskiej - zaprezentujemy krótki pokaz taneczny, który zachęci ich do wzięcia udziału w festiwalu. Szczególny nacisk położymy na studentów obcokrajowców, gdyż teatr tańca nie wymaga znajomości języka, jest uniwersalny na płaszczyźnie komunikacyjnej.
Uzasadnienie
"Tradycja Słupska jako „miasta festiwali” powinna nadal stanowić o jego atrakcyjności - czytamy w DNA Miasta Słupska z 2015 r. - Jednak warto przyjrzeć się ich programom, publiczności i temu w jaki sposób rozwijają się każdego roku. Część festiwali na pewno warto „odświeżyć”, włączyć szersze grono odbiorców, wyjść w przestrzeń publiczną, zbudować bardziej atrakcyjny program edukacyjny, zawierający np. warsztaty artystyczne, spotkania z artystami itp." Ogólnopolski Festiwal Alternatywnych Teatrów Tańca jest odpowiedzią na to zalecenie. Jest stosunkowo "młodą" imprezą cykliczną, w porównaniu z Festiwalem Pianistyki Polskiej czy Komedą Jazz Festiwalem, Scena Monodramu, ale z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę odbiorców. I to nowych odbiorców - grupę zainteresowaną tańcem, dla której nie ma szerszej oferty w naszym mieście. Nie mamy stałej sceny teatru tańca i z taką formą kultury mieszkańcy Słupska mają sporadyczną możliwość obcowania. Festiwal nie ogranicza się jedynie do pokazów - najlepszych grup tanecznych z Polski i z zagranicy - ale także daje możliwość udziału słupskiej społeczności w rożnego rodzaju warsztatach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych trenerów/tancerzy. Festiwal organizowany będzie już po raz siódmy, co świadczy o tym, że jest miejsce na taką imprezę w naszym mieście i są odbiorcy, którzy oczekują na to wydarzenie. Coraz wyższa ranga imprezy wpisuje się w Priorytety usytuowane w kontekście wizji i misji strategii Samorządowego Obserwatorium Kultury z 2012 r. (priorytet 7. promocja miasta poprzez kulturę) oraz w Strategię Rozwoju Miasta Słupska na lata 2017--2022: budowanie marki kulturalnej, która posłuży do promocji miasta w aspekcie turystyki kulturalnej. Mieszkańcy miasta skorzystają z możliwości obcowania z teatrem tańca, do którego na co dzień nie mają dostępu. Najbliższy taki teatr mieści się w Trójmieście, więc dostęp do niego maja ograniczony ze względu na czas i koszty.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Wynagrodzenie dla warsztatowców godzina 56 5 000,00 zł
Koszt noclegów dla warsztatowców nocleg 6 600,00 zł
Wynagrodzenie konferansjera dzień 3 1 200,00 zł
Wynagrodzenie dla zespołów muzycznych koncert 2 3 000,00 zł
Wyżywienie dla uczestników festiwalu podczas 4. dni festiwalu osobodzień 160 4 800,00 zł
Wynagrodzenie dla jury festiwalu (3 jurorów) osoba 3 3 000,00 zł
Pokaz mistrzowski podczas festiwalu pokaz 2 4 000,00 zł
Koszty podróży grupy zagranicznej do Polski osoba 5 3 000,00 zł
Nagrody dla teatrów (1600-I nagroda; 1200 - II nagroda; 800-III nagroda) nagroda 3 3 600,00 zł
Realizacja filmu festiwalowego wraz z nagraniem go na płyty DVD, które dołączane będą do katalogu i trailer realizacja 1 1 800,00 zł
Dokumentacja fotograficzna zadanie 1 1 000,00 zł
Koszt przygotowania i wydruku pofestiwalowego katalogu (format B5, 16 stron) sztuka 250 2 500,00 zł
Koszt projektu baneru, plakatu i programu sztuka 3 900,00 zł
Koszt wydruku plakatów, banerów i programów (średnia cena) sztuka 120 1 200,00 zł
35 600,00 zł