Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

11. Wskrzeszamy Jana Posmykiewicza!
Anna Jaworska

Lokalizacja
Ulica Posmykiewicza, nr działek 708 i 713, obręb 17

Koszt zadania
300 000,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania miałyby zostać położone nowe płyty betonowe – płyty miałyby zostać ułożone w taki sposób, aby płynnie mogły przejeżdżać obok siebie dwa samochody. Przybliżona długość drogi to 412 m.
Uzasadnienie
Droga przy ul. Posmykiewicza od samego początku zasiedlenia i zagospodarowania ulicy była wyłożona płytami – początkowo osób mieszkających w tej okolicy było niewiele, nie była bardzo uczęszczana, więc stan jej był dla mieszkańców znośny. Biorąc pod uwagę rozwój osiedla Westerplatte, zwiększoną liczbę domów oraz bloków przy ul. Posmykiewicza i okolicy, stan płyt uległ znacznemu pogorszeniu i uniemożliwia płynny przejazd. Naprawa tej drogi ma znaczenie strategiczne – osiedle się rozrasta, coraz więcej nieruchomości jest zagospodarowywanych (także przy ul. Sojki), dodatkowo remontowana jest także ulica Szafranka i ulica Aluchny-Emelianow, w przyszłości w tej okolicy ma być podłączenie do ringu. Biorąc pod uwagę niezwykle wysokie koszty budowy drogi od podstaw, aby była ona asfaltowa, dobrym wyjściem jest wymiana płyt na nowe i poszerzenie nimi drogi tak, aby swobodnie mogły poruszać się dwa pojazdy.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
Projekt zagospodarowania terenu sztuka 1 20 000,00 zł
Zakup i położenie nowych płyt betonowych usługa 1 279 500,00 zł
300 000,00 zł