Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

5. Przyjaźnie i aktywnie - poprawa i zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku
Ewa Chochuł

Lokalizacja
ul. Lutosławskiego 23, osiedle Nadrzecze, działka 621/5 obręb 13

Koszt zadania
450 500,00 zł

Opis zadania
W ramach realizacji zadania planuje się poprawę infrastruktury oraz jej doposażenie przy Szkole Podstawowej nr 1 poprzez: - wymianę nawierzchni części posesji pomiędzy boiskiem wielofunkcyjnym a budynkiem szkoły. Projekt zakłada wymianę 1343m2 nawierzchni na kostkę brukową betonową grubości 8cm. na podsypce cementowo - pisakowej; - zamontowanie na nawierzchni 4 stałych gier chodnikowych dla dzieci i młodzieży; - utworzenie kącika do odpoczynku i relaksu - zamontowanie 4 kompletów drewnianych stołów z dwiema ławami wraz z elementami małej architektury.
Uzasadnienie
Celem zadania jest utworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca relaksu, odpoczynku i zabawy dla mieszkańców rejonu. Problemem mieszkańców rejonu jest bark wydzielonego miejsca, w którym mogliby razem spędzić czas jednocześnie na aktywności fizycznej, zabawie oraz wspólnych rozmowach i odpoczynku przy stole. Zniszczona nawierzchnia przy szkole nie zapewnia bezpieczeństwa bawiącym się na niej dzieciom, a brak ławek nie sprzyja do spotkań lokalnej społeczności. Realizacja zadania poprawi jakość życia mieszkańców osiedla, ponieważ w jednym miejscu zapewni im miejsce do aktywności sportowej, zabawy oraz wspólnego relaksu i wypoczynku. Na terenie znajduje się boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Poprawa infrastruktury obok tych obiektów zapewni bezpieczną i atrakcyjną zabawę większej ilości dzieci, a zamontowanie ławek w kąciku relaksu pozwoli na odpoczynek ich opiekunom w trakcie zabawy. Nowa nawierzchnia zapewni bezpieczeństwo korzystającym i umożliwi zamontowanie na niej kolorowych gier chodnikowych. Młodzi mieszkańcy będą mieli zapewnione kompleksowe miejsce do zabawy i spotu, starsi zaś znajdą miejsce do spotkania i nawiązywania relacji społecznych.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
Wymiana nawierzchni 1343m2 350 000,00 zł
Zakup i montaż gier chodnikowych- 4 komplety komplet 4 40 000,00 zł
Zakup i montaż stołów i ław drewnianych - 4 komplety komplet 4 40 000,00 zł
Elementy małej architektury 20 000,00 zł
450 500,00 zł