Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

2. Modernizacja boiska przy ul. M. Zaborowskiej 2: BUDOWA BIEŻNI O NAWIERZCHNI TARTANOWEJ
KATARZYNA STAWARSKA

Lokalizacja
IV Liceum Ogólnokształcące 76-200 Słupsk, ul. Marii Zaborowskiej 2 662 ob. 10,

Koszt zadania
500 000,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania przewiduje się wybudowanie okólnej bieżni ( wokół istniejącego już boiska trawiastego) o nawierzchni tartanowej o długości 300 metrów z minimum 3 torami, wzdłuż jednej krawędzi minimum 4 tory do biegania na odcinku 100 metrów. Ponadto należy wygospodarować na przedmiotowym terenie infrastrukturę do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą i rozbieg do rzutu oszczepem W miarę możliwości w ramach zadania powinny zostać wykonane dwie wiaty o otwartej konstrukcji z zadaszeniem ( ścianki wykonane np. ze stalowej siatki debiloodpornej - uniemożliwi to ich oklejanie i zamalowywanie oraz utrudni chowanie się zorganizowanych grup przestępczych o charakterze alkoholowym).
Uzasadnienie
Obecne boisko o nawierzchni trawiastej ma wymiary ok.94 x 53m. Długość bieżni wokół boiska wynosi 333m. Murawa boiska jest bardzo nierówna, a po opadach deszczu tworzą się na niej rozlewiska- zwłaszcza przed bramkami, gdzie trawa jest wytarta. Bieżnia jest zniszczona, od kilkudziesięciu lat na obiekcie nie były przeprowadzane kompleksowe remonty- jedynie doraźne prace naprawcze. Osiedle Niepodległości jest osiedlem położonym w zachodnim obszarze miasta Słupsk. Teren szkolny z boiskiem do piłki nożnej z 1985 r. to miejsce, gdzie głownie dzieci i młodzież z okolicznych bloków spędzają swój wolny czas. Jednak nie zaspokaja on ich potrzeb rekreacyjnych. Obecne boisko o nawierzchni trawiastej ma wymiary ok.94 x 53m. Długość bieżni wokół boiska wynosi 333m. Stan techniczny obiektów zbudowanych w 1985 roku m.in. boiska do piłki nożnej oraz istniejącej bieżni i skoczni w dal- jest bardzo zły. Nawierzchnia żwirowa jest zniszczona i nierówna, a po opadach deszczu jest zalewana, co okresowo uniemożliwia jej wykorzystanie. Podobnie jest z boiskiem do gry w piłkę nożną, którego murawa przypomina „klepisko” a po opadach deszczu tworzą się na niej rozlewiska- zwłaszcza przed bramkami, gdzie trawa jest wytarta. Powyższy obiekt nie zaspokaja już potrzeb społeczności lokalnej, a biorąc pod uwagę fakt, że ten rejon Słupska aktualnie mocno się rozbudowuje, jak również z powyższego obiektu korzystają zlokalizowane tam szkoły (IV Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 6, Szkoła Podstawowa nr 10), to zbudowanie bieżni o sztucznej nawierzchni tartanowej w tym rejonie miasta jest jak najbardziej pożądane. Aktualny stan techniczny omawianego obiektu stanowi nie tylko problem dla mieszkańców, ale także dla szkół, gdyż nie pozwala na właściwe wykorzystanie terenu i przeprowadzenie pełnego zakresu zajęć dydaktycznych wychowania fizycznego, a co najważniejsze ogranicza możliwość kształcenia właściwych postaw wśród młodzieży ( dotyczy: form spędzania wolnego czasu, profilaktyki prozdrowotnej, integracji środowiska). Warto podkreślić , że uczniowie gimnazjum zdobywają czołowe miejsca w rywalizacji sportowej słupskich szkół ( w roku ubiegłym po raz kolejny wygrali Słupską Olimpiadę Młodzieży wśród dziewcząt i chłopców i w klasyfikacji generalnej, a także wygrywają zawody lekkoatletyczne ze szkołą, która prowadzi szkolenie w tej dyscyplinie sportu). Sport staje się dla nich stylem życia. Wielu absolwentów IV LO po ukończeniu liceum kontynuuje naukę w Akademiach Wychowania Fizycznego. Poprawa warunków przyczyni się do poszerzenia oferty spędzania wolnego czasu zarówno dla mieszkańców jak i naszych uczniów , co pozytywnie wpłynie na upowszechnienie zdrowego stylu życia oraz integrację środowiska.
Załączniki
  1. Rekomendacje 1.doc
  2. Rekomendacje 2.doc
  3. boisko-szkic.doc
  4. Zdjęcia- boisko i bieżnia.doc
  5. Wniosek- budżet 2019.doc
  6. Rekomendacje 2.doc
  7. Rekomendacje 1.doc
  8. Zdjęcia- boisko i bieżnia.doc
  9. boisko-szkic.doc
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
2.Wykonanie projektu sztuka 1 20 000,00 zł
3.Budowa bieżni o nawierzchni tartanowej o długości 300 m - 3 tory sztuka 1 479 500,00 zł
500 000,00 zł