Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

Otwieramy podwórko pomiędzy ulicami Kasprowicza i Przemysłowa
Józef Maksyniuk

Lokalizacja
Działki nr 4/2, 5/2, 6/2 obręb 12

Koszt zadania
300 000,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania miałoby zostać zagospodarowane podwórko przy ulicach Przemysłowej i Kasprowicza - miałby powstać plac zabaw dla dzieci, wyposażony w huśtawkę, zjeżdżalnię, karuzelę, piaskownicę, drabinki oraz małą architekturę (ławki oraz kosze na śmieci). Dodatkowo w ramach zadania miałyby powstać miejsca parkingowe wzdłuż bloku przy ul. Kasprowicza.
Uzasadnienie
W blokach przy ul. Przemysłowej, Kasprowicza i okolic mieszka bardzo dużo dzieci i młodzieży - obecnie nie mają gdzie spędzać wolnego czasu na świeżym powietrzu, gdyż istniejący tu wcześniej plac zabaw został zlikwidowany. Z tego powodu na obecnie zdewastowanym podwórku dzieci i młodzież kopią piłką po murach budynków, wspinają się na okapy deszczowe oraz trzepaki, co nie jest dla nich bezpieczne. Zadanie ma na celu stworzenie bezpiecznego miejsca zabaw/spotkań dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkających przy tych ulicach oraz pozwoli przywrócić estetykę tego obszaru. Dodatkowo stworzenie kilku miejsc parkingowych (poprzez wyłożenie np. kostką brukową lu) pozwoli na nierozjeżdżanie terenów zielonych podwórka, co dzieje się obecnie.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
Projekt zagospodarowania terenu sztuka 1 20 000,00 zł
Zakup urządzeń zabawowych (np. huśtawka, zjeżdżalnia, drabinki, karuzela, piaskownica) sztuka 5 250 000,00 zł
Zakup małej architektury (np. 3 ławki, 3 kosze na śmieci) sztuka 6 5 000,00 zł
Wykonanie miejsc postojowych sztuka 5 15 000,00 zł
Zagospodarowanie zieleni (nowy trawnik) usługa 1 9 500,00 zł
300 000,00 zł