Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

Utworzenie unikatowej atrakcji w postaci ekologicznych, rekreacyjnych tras rowerowych zorganizowanych w formie kompleksu ścieżek.
Kamil Młynarkiewicz

Lokalizacja
Lasek południowy, Park Trendla i teren po drugiej stronie ulicy, działka 8/9, obręb 20 i działka nr 81/1, obręb 19

Koszt zadania
300 000,00 zł

Opis zadania
Zadanie będzie polegało na budowie profesjonalnego i starannie wykonanego kompleksu ścieżek rowerowych na podbudowie szutrowo - żwirowej tzw. singeltrack. Wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu należy stworzyć płynne, kręte, dające przyjemność z jazdy ścieżki o różnych stopniach trudności w skład, których będą wchodzić punkty widokowe, miejsca postojowe, odpowiednie oznakowanie, mostki przejazdowe trawersy itp. W efekcie mają powstać single rowerowe zarówno dla bardziej wymagających rowerzystów jak i dla ludzi rozpoczynających dopiero przygodę z rowerem.
Uzasadnienie
Budowa kompleksu ścieżek rowerowych przyczyni się do uatrakcyjnienia pod względem rekreacyjnym i turystycznym terenu Lasku Południowego. Obiekt wpłynie pozytywnie na promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Da on również mieszkańcom miasta możliwość bezpośredniego kontaktu z otaczającą nas przyrodą, w nowej aktywnej formie.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500,00 zł
Zaprojektowanie, oznakowanie oraz wybudowanie kompleksu zrównoważonych ścieżek rowerowych. szt 1 299 500,00 zł
300 000,00 zł