Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

"STARE NA NOWE"- WYMIANA BOISKA, PLACU ZABAW DLA DZIECI WRAZ Z CHODNIKAMI OKALAJĄCYMI ULICĘ MIKOŁAJSKĄ 5 i 6
KATARZYNA CWOJDZIŃSKA

Lokalizacja
ulica Mikołajska 5 i 6

Koszt zadania
260 500,00 zł

Opis zadania
1. odnośnie boiska naprzeciwko bloku Mikołajska 5- wymiana podłoża na bezpieczny tartan, ogrodzenia z wejściem, wstawienie bramek, koszy z siatkami; 2. odnośnie placu zabaw naprzeciwko bloku Mikołajska 6- wymiana piaskownicy na nową, wymiana huśtawek na nowe (z zabezpieczeniami i dla dzieci starszych), wstawienie dodatkowych elementów placu, np. zjeżdzalni z linami, drabinkami do wejścia, z ewentualnym zadaszeniem, wstawienie hustawki np. na sprężynie, okrągłej kręcącej się wieloosobowej, zbudowanie z linek tzw. pająka dla dzieci starszych, ewentualnie wstawienie nowych ławek; 3. odnośnie podłoża (chodników) okalających teren wokół boiska, placu zabaw- wymiana na nową nawierzchnię równą i bezpieczną.
Uzasadnienie
Zadanie inwestycyjne wpłynie niewątpliwie na poczucie estetyczne i bezpieczeństwa mieszkańców ulicy Mikołajskiej 5 i 6 w Słupsku, jak również ich dzieci. Obecny teren starego "placu zabaw" jak i boiska zajmuje znaczną powierzchnię ulicy, a nie jest użytkowany, z uwagi na zdewastowany stan. Huśtawki są powyrywane, metalowe, cieżkie, niebezpieczne dla dzieci, piaskownica posiada powykręcany murek, boisko wylane jest betonem niebezpiecznym, z powyrywanymi siatkami wokół, bez bramek i koszy do grania w piłkę. Nadto teren wokół posesji Mikołajska 5 i 6 wyłozony jest starym, popękanym, powyrywanym chodnikiem, o który często potykają się nie tylko dzieci ale i ludzie starsi. Stan ulicy określany jest przez mieszkańców ulicy jak i Słupska jako"zdewastowany, niemożliwy do użytkowania", podczas gdy znajduje się w miejscu uznanym za "Serce Słupska" blisko zabytków miasta, między Kościołem Mariackim a Kościołem Sw. Jacka, Zamkiem, Szpichlerzem, Młynem, Basztą Czarownic etc.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Tablica informacyjna (zadania infrastrukturalne) sztuka 1 500 500,00 zł
wymiana boiska wraz z ogrodzeniem całość 1 60000 60 000,00 zł
wymiana placu zabaw całość 1 150000 150 000,00 zł
wymiana nawierzchni między boiskiem a placem zabaw- chodników całość 1 50000 50 000,00 zł
260 500,00 zł