Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

39. STERYLIZACJA I KASTRACJA WŁAŚCICIELSKICH ZWIERZĄT
Magdalena Drewniak

Lokalizacja
Miasto Słupsk

Koszt zadania
40 000,00 zł

Opis zadania
Zadanie szacunkowo przewiduje 75 sterylizacji psów i 20 sterylizacji kotów. Aby zmniejszyć ilość bezdomnych zwierząt (psów, kotów) i przeciwdziałać niekontrolowanemu rozwojowi populacji zwierząt oraz zapobieganiu ich bezdomności należy wdrożyć przede wszystkim bezpłatną prewencyjną kastrację i sterylizację zwierząt właścicielskich. Działania profilaktyczne mogą rozwiązać realny problem bezdomności. Nie tylko należy sterylizować i kastrować psy i koty bezdomne, ale należy promować wskazane działania poprzez wsparcie właścicieli i ich zwierząt. Koszty w/w zabiegów są bardzo wysokie, dodatkowo dochodzą koszty badań lekarskich, leków po zabiegu. Stąd propozycja wsparcia mieszkańców poprzez sfinansowanie samego zabiegu.
Uzasadnienie
Celem przedsięwzięcia jest zmniejszenie populacji zwierząt bezdomnych, zwiększenie świadomości właścicieli w zakresie odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Aktualnie w programie opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt w Słupsku nie ma tego działania. Sterylizacja i kastracja zwierząt (kotów i psów) jest realizowana tylko dla zwierząt bezdomnych. Zadanie ma na celu pomoc właścicielom zwierząt właścicielskich, którzy chcą wysterylizować swojego psa lub sukę.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Koszty zabiegu 1 psa/suki zabieg 76 500 38 000,00 zł
Koszt zabiegu 1 kota zabieg 20 100 2 000,00 zł
40 000,00 zł