Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

31. Czwartki Lekkoatletyczne
Iwona Zdybał

Lokalizacja
całe miasto

Koszt zadania
39 980,00 zł

Opis zadania
„Czwartki Lekkoatletyczne“ weszły już na stałe do kalendarza ogólnopolskich imprez lekkoatletycznych. Zawody odbywać się będą na obiektach sportowych SOSiR przy ul. Madalińskiego w Słupsku. W 2019 roku byliśmy głównymi organizatorami XXV edycji i dlatego też mając na uwadze dobro słupskiej lekkiej atletyki, a przede wszystkim umożliwiając dzieciom starty w tak dużej imprezie masowej planujemy realizację tego projektu. Podczas każdych zawodów uczestnicy mogą startować w dwóch konkurencjach spośród 6: bieg na 60 m, 300 m, 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy, skok wzwyż i w dal oraz rzut piłeczką palantową (jednej biegowej i jednej technicznej). W ciągu całej edycji uczestnicy zbierają punkty. Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Ponadto prowadzona jest punktacja dla nauczycieli. Zwycięzcy klasyfikacji końcowej Grand Prix, którzy spełnią wymogi Regulaminu ogólnopolskiego, mogą brać udział w czerwcowych Finałach Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Łodzi. Mogą wtedy startować w jednej konkurencji (biegowej lub technicznej). Nie może to jednak być konkurencja, w której nie wystartowali w finale miejskim. Ogólnopolski Finał zawodów jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie, trwa 2 dni i bierze w niej corocznie udział kilka tysięcy dzieci z całej Polski. Uczestniczą w niej przedstawiciele ponad 80 miast i miasteczek Polski, a bierze udział grupa najlepszych, wyłoniona spośród ponad 100 tys. 11,12,13 letnich dziewcząt i chłopców. Zawody te są uważane za nieoficjalne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Zwycięzcy Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA biorą udział w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, w którym startują także reprezentacje Czech, Litwy, Estonii, Słowacji, Węgier, Ukrainy. W 2019r podczas finału ogólnopolskiego reprezentacja Słupska zdobyła 8 medali i wygrała klasyfikację medalową miast. Miejscem realizacji zdania będzie stadion lekkoatletyczny i hala lekkoatletyczna przy ulicy Madalińskiego w Słupsku, wykorzystany zostanie profesjonalny sprzęt. W ramach realizacji zadania przeprowadzone zostanie 5 czwartków rundy wiosennej oraz finał miejski. Termin 20.04 - 4.06.2020, wyłonienie reprezentacji miasta na finał ogólnopolski, a także 3 zawody jesienne w ramach kolejnej edycji Czwartków LA. Zapewniona zostanie obsługa sędziowska, medyczna, techniczna, informatyczna, spiker - zapewnienie płynności i rozegranie konkurencji zgodnie z przepisami PZLA. W ramach zapewnienia odpowiedniego pomiaru planowany jest zakup profesjonalnego sprzętu mierniczego. Zakup medali, dyplomów dla zwycięzców w poszczególnych rocznikach. Organizacja wyjazdu i zapewnienie opieki podczas finału ogólnopolskiego. Promocja - plakaty.
Uzasadnienie
Podstawowym celem organizacji Czwartków LA w Słupsku jest: -Promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania rezultatów sportowych. -Stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci. -Wyzwalanie aktywności ruchowej przez zabawę i współzawodnictwo oparte na naturalnej potrzebie ruchu. -Propagowanie lekkiej atletyki jej charakterystyki oraz zapoznanie z przepisami podstawowych konkurencji lekkoatletycznych. -Upowszechnianie rywalizacji „fair play” we współzawodnictwie sportowym. -Wdrożenie do samodzielnego, świadomego i dobrowolnego udziału w różnych formach ruchowych prowadzących do troski o swoje ciało i zdrowie. -Stworzenie propozycji dla szkół zagospodarowania czwartej godziny wychowania fizycznego w szkołach. - Wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach sportowych. - Promocja miasta Słupska. Drugim głównym celem zadania jest umożliwienie najlepszym rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim i zajęcie jak najwyższych miejsc w największej ogólnopolskiej imprezie lekkoatletycznej w tej kategorii wiekowej w Polsce, plusem realizacji tego zadania jest Promocja miasta Słupska przez sport najmłodszych. Realizacja tego zadania będzie odpowiedzią na sukcesywnie wzrastającą popularność lekkiej atletyki w Słupsku oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w poprawę swojej aktywności fizycznej. W związku z tym, że oferta skierowana jest do wszystkich słupszczan dzieci do zawodów będą mogli zgłaszać nie tylko nauczyciele ale przede wszystkim rodzice. Zwiększy to także więzi rodzinne - rodzice aktywni kibice.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
zakup kompletu profesjonalnego sprzętu do pomiaru czasu komplet 1 15000 15 000,00 zł
Zakup dyplomów i medali dla uczestników szt 108 10 1 080,00 zł
Przygotowanie obiektu i obsługa techniczna h 9 100 900,00 zł
Zakup koszulek dla uczestników Czwartków Lekkoatletycznych (250 sztuk x 30,00) szt 250 30 7 500,00 zł
obsługa sędziowska ( 9 zawodów x 10 osób) osoba 90 80 7 200,00 zł
obsługa medyczna osoba 9 150 1 350,00 zł
obsługa informatyczna, spiker os. 18 100 1 800,00 zł
opłata wpisowego - finał ogólnopolski os 40 40 1 600,00 zł
ubezpieczenie pakiet 1 200 200,00 zł
plakaty szt 50 2 100,00 zł
Wynagrodzenie nauczycieli – opiekunów podczas finału ogólnopolskiego. os 5 250 1 250,00 zł
koordynacja zadania i sprawozdanie merytoryczne os 1 1000 1 000,00 zł
przygotowanie umów i sprawozdanie finansowe os 1 1000 1 000,00 zł
39 980,00 zł