Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

33. Akademia Młodego Artysty - kreatywne warsztaty dla dzieci.
Jagoda Skowron - Bernacka

Lokalizacja
Całe Miasto ( wszystkie 4 okręgi ).

Koszt zadania
40 000,00 zł

Opis zadania
Cykl comiesięcznych warsztatów kreatywnych, dla dzieci w przedziale wiekowym 4 - 12 lat, podzielonych odpowiednio na grupy: Grupa I - dzieci w wieku 4 - 6 lat i Grupa II - dzieci w wieku 7 - 12 lat. Zajęcia odbywać się będą w miesiącach: styczeń - czerwiec i wrzesień - grudzień ( z wyłączeniem miesiąca lipca i sierpnia ). 8 spotkań w miesiącu, odpowiednio po 4 spotkania dla każdej grupy wiekowej. W ciągu 10 miesięcy odbędzie się 80 zajęć po 40 zajęć na każdą wspomnianą powyżej grupę. Grupy warsztatowe liczyć będą 15 osób. Warsztaty będą odbywać się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych - 2h przeznaczone na jeden warsztat. Warsztaty kreatywne rozwijają wyobraźnię, pozwalają poznać świat zmysłów takich jak: dotyk, zapach, wzrok. Pomagają w motoryce ręki. Na warsztatach dzieci będą mogły odkrywać w jaki sposób zrobić pachnącą świeczkę żelową, kolorowe mydełka, koraliki Hama,poznają technikę decoupage, będą mogły malować tęczowym piaskiem, lepić z gliny i zimnej porcelany, malować na wodzie techniką ebru, kleić fantazyjne motylki, kwiatki, pieski i to co podpowie wyobraźnia, a wszystko z klocków piankowych, które zostały uznane przez Forbes za najbardziej kreatywne zabawki na świecie oraz kreatywnie brudzić się na zajęciach z plastyki sensorycznej oraz tworzyć swój własny " Las w słoiku ". Nauczą łączyć się kolory i zapachy. Warsztaty Świąteczne pozwolą uczestnikom zdobić, malować ozdoby świąteczne wg własnego uznania. A wszystko zostanie na koniec zapakowane w cudowny sposób. Będzie to dla nich niezapomnianą przygodą i czasem, w którym będą poznawać świat własnej wyobraźni. Takie spotkania dzieci oraz rodziców, którzy wspólnie, razem z dzieckiem , będą mogli uczestniczyć w zajęciach, wpływać będzie nie tylko na poczucie bezpieczeństwa, ale będzie pogłębiało więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Przy okazji rodzice będą nawiązywać ze sobą liczne znajomości. Na zakończenie projektu , zaplanowane będzie spotkanie lokalnej społeczności , uczestniczącej w ramach projektu. Będzie to spotkanie świąteczne, przy gorącej czekoladzie. Wymienimy się swoimi małymi sukcesami ale również będziemy wsparciem dla innych w trudnych chwilach. Rodzice wraz z dziećmi, wykonają / ozdobią świąteczną, szklaną bombkę, która ozdobi choinkę w domu.
Uzasadnienie
Dziecko w kontakcie ze sztuką - bo tak można nazwać warsztaty kreatywne, ma możliwość doznania wielu estetycznych wrażeń. Sztuka oddziaływując słowem, kształtem i dźwiękiem na wyobraźnię dziecka, staje się źródłem jego inwencji twórczej i przeżyć estetycznych. Odpowiednio zorganizowany i prowadzony kontakt ze sztuką i własnym tworzeniem, przyniesie dzieciom i rodzicom zadowolenie z własnych działań oraz sprawi, że będą oni mieli potrzebę poszukiwania i zdobywania nowych wiadomości z rożnych dziedzin życia. Kontakt z grupą rówieśniczą ( dotyczy również rodziców, którzy będą wraz z dziećmi uczestniczyć w warsztatach ),umożliwi rozwijanie kompetencji społecznych, nawiązywanie relacji interpersonalnych z dziećmi oraz rodzicami. To będzie taka mała, lokalna grupa, która będzie dla siebie wsparciem i motywacją w chwilach trudu życia codziennego. Dziecko będzie miało okazję wdrożyć się do warunków panujących na warsztatach - aktywnie i twórczo spędzi czas a dla rodzica będzie to okazja do obserwacji rozwoju własnego dziecka oraz nawiązaniu wielu znajomości, czyli pełna integracja na linii Dziecko - Rodzic, Dziecko - Dziecko oraz Rodzic - Rodzic. Cele projektu: - organizowanie spotkań z dziećmi i ich rodzicami w przyjaznej atmosferze - wprowadzenie dziecka w świat sztuki i rozumienia języka sztuki, - umożliwienie dziecku obcowania ze sztuką, pięknem oraz harmonią, - zachęcenie dziecka do samodzielnej twórczości artystycznej, - umożliwienie dzieciom wyrażenia własnych przeżyć, - wzbogacenie wyobraźni, - rozwijanie różnych form myślenia, działania i postrzegania, - stwarzanie rodzicom okazji do twórczego spędzania czasu z dzieckiem.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Koszty materiałów warsztatowych sztuka 80 100 zł 8 000,00 zł
Przygotowanie i prowadzenie zajęć ( 8 warsztatów w miesiącu - 80 spotkań w ciągu 10 miesięcy, ) sztuka 80 150 zł 12 000,00 zł
Wynajem sali ( 10 miesięcy ) sztuka 10 2000 zł 20 000,00 zł
40 000,00 zł