Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

Cardio Tennis
Marek Mazurkiewicz

Lokalizacja
Całe Miasto (wszystkie 4 okręgi)

Koszt zadania
39 950,00 zł

Opis zadania
W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia grupowe Cardio Tennisa dla mieszkańców Słupska, dzieci, dorosłych oraz seniorów. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie raz w tygodniu przez okres 10 miesięcy (styczeń – czerwiec, wrzesień – grudzień z wyłączeniem lipca i sierpnia); prowadzone będą w grupach 6-12 osób, trwające od 60 do 90 min. w zależności od preferencji uczestników oraz ich możliwości prozdrowotnych. To innowacyjna alternatywa dla wszystkich, którzy szukają czegoś nowego oraz pragną żyć aktywnie i zdrowo. Dzięki połączeniu zajęć tenisowych z fitnessem oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi przy energicznej muzyce , Cardio Tennis pozwala na zmaksymalizowanie efektów pracy, spaleniu do 800 kalorii i zwiększeniu satysfakcji z treningu. Trening podzielony będzie na trzy główne fazy: • Rozgrzewka (od 5 do 10 minut) przygotowuje nasz organizm do bardziej intensywnych ćwiczeń fizycznych • Intensywne ćwiczenia cardio (od 30 do 50 minut) podczas tej fazy jesteśmy poddawani krótkim, intensywnym oraz częstym seriom ćwiczeń, których celem jest utrzymanie bicia naszego serca na poziomie ćwiczeń aerobowych. Dzięki temu spalamy o wiele szybciej tłuszcz oraz wzmacniamy nasze serce. • Odpoczynek(od 5 do 10 minut) jest to ostatnia faza, podczas której doprowadzamy organizm do pełnego relaksu i odprężenia poprzez zestawy ćwiczeń rozciągających i oddechowych. Projekt zakłada również zorganizowanie zajęć tematycznych z upominkami: Walentynki, Dzień Kobiet, Halloween, Mikołajki.
Uzasadnienie
Program Cardio Tennis został wymyślony w Stanach Zjednoczonych w 2005 r i z roku na rok zdobywa coraz większe grono fanów. Być może wiele osób myśli, że jeśli w nazwie jest „tenis” taka osoba, aby uczestniczyć w zajęciach musi być z nim obeznana. Nic bardziej mylnego. Cardio Tennis jest zdecydowanie dla wszystkich, dla dzieci, dorosłych oraz seniorów. Najstarszy uczestnik takich zajęć miał 87 lat i czerpał z tego ogromną satysfakcję i komfort psychiczny. Projekt ma na celu, integrację mieszkańców Słupska poprzez nowoczesny styl spędzania czasu wolnego oraz edukację prozdrowotną społeczeństwa. Polecany jest szczególnie osobom, które zmagają się z problemami wydolnościowymi, chciałyby zacząć przygodę ze sportem a jednocześnie spróbować swoich pierwszych kroków na korcie . Taka forma zajęć daje więcej radości niż monotonne ćwiczenia na siłowni i zwyczajny fitness, stawia sobie za cel również zabawę przy muzyce, która sprawia, że uczestnikom wciąż chce się wracać na zajęcia. Trenujący w grupie motywują się nawzajem i dopingują poprzez swoją pracę indywidualną, w parach oraz zespołach, jednocześnie tworząc cały Cardio Team. Trening Cardio Tennis skutecznie spala kalorie i pomaga obniżyć poziom stresu, który towarzyszy nam w codziennym życiu. Wykorzystując profesjonalny sprzętu – pulsometry, każdy z uczestników ma możliwość kontrolowania swojego pulsu, ilość spalonych kalorii oraz poziomu intensywności treningu. Poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń wzmacniamy serce, wydolność płuc i dotleniamy cały organizm. Dzięki tak innowacyjnemu systemowi treningowemu zmniejszamy ryzyko zawału serca , nadciśnienia tętniczego oraz eliminujemy nadmiar cholesterolu. Trening Cardio wzmacnia układ odpornościowy oraz reguluje gospodarkę hormonalną. Podczas uprawiania ćwiczeń typu Cardio wytwarzane są hormony anaboliczne – somatotropina i insulina. Hormony te dodatkowo usprawniają i przyspieszają procesy metaboliczne, co pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej także pomiędzy treningami.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
Prowadzenie treningu CardioTennis (12 osób/trening) sztuka 43 450 19 350,00 zł
wynajem kortu tenisowego godzina 43 100 4 300,00 zł
Zakup sprzętu (piłki, rakiety, pomoce treningowe) komplet 1 4500 4 500,00 zł
zakup sprzętu (pulsometry) sztuka 12 840 10 080,00 zł
upominki * 4 zajęcia tematyczne sztuka 48 15 720,00 zł
reklama sztuka 1 1000 1 000,00 zł
39 950,00 zł