Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

25. GORDONKI - Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci
Agata Mazurkiewicz

Lokalizacja
Całe miasto Słupsk ( wszystkie 4 okręgi )

Koszt zadania
40 000,00 zł

Opis zadania
Zajęcia będą odbywać się cyklicznie 2 razy w tygodniu ( 8 zajęć w miesiącu ) Do wyboru zajęcia poranne oraz popołudniowe przez okres 10 - ciu miesięcy ( styczeń - czerwiec i wrzesień - grudzień ) Będą to zajęcia dla niemowląt oraz małych dzieci do 3 rż. Maksymalna liczba dzieci na zajęciach to 10 osób plus rodzice. Na zakończenie zadania zaplanowany zostanie Koncert Gordonowski. Dzieci zobaczą i jak brzmią instrumenty. Gordonki to zajęcia umuzykalniające w/g teorii E.E Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Dzieci od najwcześniejszych dni życia mogą uczestniczyć w zajęciach, ponieważ mózg dziecka w tym czasie jest najbardziej chłonny. Maluchy lubią zabawy przy muzyce, która wyjątkowo stymuluje rozwój mózgu. Podczas zajęć dzieci wsłuchują się w różnorodne śpiewanki i rytmiczanki, poznają bogactwo skal i zróżnicowanych rytmów. Głównym narzędziem pracy jest głos osoby prowadzącej i osób uczestniczących w zajęciach.
Uzasadnienie
Im młodsze jest dziecko, tym bardziej skorzysta z oddziaływań muzycznych. Umuzykalnianie metodą Gordona wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki. Ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolności komunikowania. Maluchy uczą się rozumieć i tworzyć muzykę - improwizować ją za pomocą swojego głosu. Uczą się harmonijnego i rytmicznego poruszania się. Zajęcia w grupie są świetne dla dzieci - socjalizują je, rodzice mogą spędzić z maluchami czas spoza domem. Rodzic jest trenerem dziecka pomaga mu wykonywać wszystkie ćwiczenia i aktywnie uczestniczy w zabawie. Cele zajęć umuzykalniających : - rozwijanie predyspozycji i wrażliwości muzycznej - kształcenie poczucia rytmu - rozwijanie twórczej aktywności - integracja grupy Najważniejszym okresem dla uczenia się jest czas od pierwszych chwil po urodzeniu do ukończenia trzeciego roku życia.
Kosztorys
Części zadania Jednostka miary (np. m2, mb, sztuka, itp.) Ilość Pojedynczy koszt (np. za sztukę, za metr, za usługę) Suma
PROWADZENIE ZAJĘĆ PRZEZ INSTRUKTORA ( 8 ZAJĘĆ W MIESIĄCU, 80 SPOTKAŃ W CIĄGU 10 MIESIĘCY ) SZTUKA 80 250 20 000,00 zł
WYNAJĘCIE SALI SZTUKA 10 1500 15 000,00 zł
REKLAMA SZTUKA 1 1000 1 000,00 zł
PROWADZENIE KONCERTU , WYNAJĘCIE MUZYKÓW SZTUKA 1 4000 4 000,00 zł
40 000,00 zł